Svět

Magus
3.1.2009 23:23
Hrdina
Kdo si myslíte že je nejlepší hrdina z dragonlance a kdo je silnêjší mág anebo bojovník???
Autorská citace #1
4.1.2009 02:31 - JackPhoenix
Nejlepší je pro mě Raistlin, otázka je, jestli se dá zařadit čistě mezi hrdiny...silnější mág než on (aspoň na čas) nebyl, Palin v Dracích letního žáru ho možná na okamžik překonal (nebudu spoilovat jak). Z bojovníků u mě vede Sturm...Karamon byl možná v boji lepší, ale Sturm měl i jiné kvality...
Autorská citace #2
4.1.2009 08:33 - Malfin
Je otázkou jestli nejelpší hrdina je i nejlepší postavou (tatková diskuze tady už je:) Pro mě je nejlepší Tanis. Pro svou rozervanost, vykořeněnost, vnitřní rozkol a pohnutky. Ale zbožňuju celou družinu. Raistlina, FLinta, Karamona....Jako hrdina by tady ale neměl být opomenut Huma! Od doby co jsem poprvé měl v ruce DL (a je to už let) jsem čekal na vydání Humy. Toho Hrdiny, který je opěvován snad v každé DL knize. Takže pokud jde o hrdiny...

A kdo je silnější? Zpočátku bojovník později mág. I když Raistlin by si si myslím poradil s ledasčím i na začátku. I když ho jednou málem ukamenovaly a nebýt Tanise a ostatních....Tak mě napadá, že to ale vlastně ještě mágem nebyl, že?
Autorská citace #3
4.1.2009 14:08 - Colombo
silnější bojovník, kouzelník nemůže mít svaly
Autorská citace #4
4.1.2009 14:59 - Geralt
Kubulinek: Určitě byl, i když jen novicem - složil úvodní zkoušku, když zvládl napsat magický text Já, mág, což bylo v jeho šestnácti letech. Od té chvíle by měl začít "nabírat" úrovně kouzelníka.
Autorská citace #5
4.1.2009 19:11 - Malfin
Geralt: Opětovné čtení Procitnutí mága je na pořadníku :) lež dříve musím zdolat podobné věci jako sociologie a trestní právo :(
Autorská citace #6
4.1.2009 19:11 - Magus
Kolombo > je to tvuj nazor ale opak je pravdou mag je nejlepsi:-D ...
Autorská citace #7
5.1.2009 09:12 - elinor
Magus: silnější = jeho hodnota vlastnosti "síla" je vyšší :)
O tom, že šikovné kouzlo zmůže víc než svaly, snad ani žádná diskuze není. :-D
Autorská citace #8
5.1.2009 09:21 - elinor
K tématu... nejlepší hrdina z Dragonlance? No, toť otázka. Pří čtení kronik mi byl neuvěřitelně sympatický Raistlin, nicméně ten zároveň patří k postavám, s kterými bych se "reálně" chtěla potkat snad nejmíň. (Ano, Raistlin je úžasný, skvělý, dokonalý, zábavný, má správný přístup k životu... ale tohle vše platí, pokud jsi od něj v dostatečné vzdálenosti, ideálně takové, jaká je mezi vesmírem na papíře a skutečným světem kolem nás).
Z tohoto uvažování se dostávám k poněkud kontroverznímu názoru, že nejlepší hrdina z Dragonlance je KARAMON MAJERE. Ano, je to truhlík a vůbec, ale... je jeden z nejobětavějších lidí, kteří se v té sáze vyskytují, má až obdivuhodně jasno v tom, co chce (teď nehodnotím, jak jsou jeho představy o životě naivní a nereálné), a v dosahování svých cílů je neuvěřitelně houževnatý. A navíc mi v některých ohledech strašně připomíná mého dědu, a to se taky počítá. :-D
Autorská citace #9
5.1.2009 13:20 - unknown
elinor:JO TAAAK UZ CHAAPUU.MAGUS
Autorská citace #10
5.1.2009 13:51 - wraiths
elinor: ty mas dedu Karamona jo. tak super ;)
Autorská citace #11
6.1.2009 09:59 - Geralt
Kubulinek píše:
Je otázkou jestli nejelpší hrdina je i nejlepší postavou

Vidíš, to je dobrý postřeh.
U mne je nejlepší hrdina Sturm Ostromeč. Proč? To, co dělal, odmítal chápat jako hrdinství nebo cosi výjimečného. Bral to jako svou přirozenou povinnost a podle toho také jednal. Nebral ohledy na sebe a své pohodlí. Jak se někde píše, on nebyl Solamnijským rytířem podle titulu, ale svojí duší. Vytrval na svých zásadách i tehdy, když je ostatní opouštěli. Mohl vést snazší život a nikdo z přátel by mu to neměl za zlé, ale Sturm se nevzdal své přísahy rytíře, kterou učinil sám sobě.
Svou vytrvalostí v lecčems připomíná Raistlina, ačkoliv ani jednomu by se zřejmě takové srovnání nelíbilo. :)
Autorská citace #12
6.1.2009 10:07 - elinor
V dubnu to bude šest let, co umřel :(
A jo, jako děda byl super, ale jeho děti to s ním měly docela těžký. Prostě si představ Karamona, an má doma tři budoucí mágy nebo něco na ten způsob. :-)
Ale při čtení Dragonlance bylo hodně těžké si ho v některých pasážích nepředstavovat.
Autorská citace #13
6.1.2009 10:10 - elinor
Geralt: no, nechci polemizovat, ale připadá mi, že podobný přístup měla většina hrdinů kopí - a právě proto byli hrdinové. Ale máš pravdu, u Sturma je to nejvýraznější. :-)
Autorská citace #14
6.1.2009 14:23 - wraiths
me se zda ze kazdy si najde nejakeho "sveho hrdinu" a toho si dokaze obhajit proc je to prave on. Proste kazdy je svym zpusobem HRDINA.
Autorská citace #15
6.1.2009 18:05 - Colombo
Juhů!
Autorská citace #16
7.1.2009 08:37 - maguss brother
Urcite karamon!!
Autorská citace #17
10.7.2009 09:31 - Lord Ertoss Aratui
To je naprosto jednoduchý. Sturm Ostromeč!
Autorská citace #18
26.2.2010 15:15 - Par-Salian
Toť otázka. Podle mě je takovým vzorem cti a oddanosti Sturm.
Raistlin je sice mocný mág, ale dokud se nedal do služeb Takhisis, tak nic moc.
Pak nesmíme zapomínat na Tasse:D Ano i ten svedl svoji nepochybně důležitou roli.
A pak je tu Fišpan, pravda je to sice vtělení Paladina, ale i tak se dá počítat mezi hrdiny, aspoń dokud chodí po Krynu.
Ale takhle by se dalo spekulovat o hodně jiných postavách zda se dají pokládat za "hrdiny" např.: někteří draci, Reorxovo pozemské vtělení (Druhá generace), atd.
Nemluvě o tom, že i na druhé straně jsou hrdinové... Kitiara, Ariakas, Tede (to byl vtip:D),Dalamar,...
Autorská citace #19
26.2.2010 15:23 - Magus
A kdyby jsi byl v příběhu Ty tak bys chtěl být kdo? Tede?xD
Autorská citace #20
27.2.2010 07:36 - Par-Salian
Neblázni:D
Asi Sturm, a nebo Tass:D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014309883117676 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.068584203720093 secREMOTE_IP: 3.139.238.76