Knihy

Dalcor
13.8.2009 20:06
Margaret Weiss a Tracy Hickman
Blaine píše:
Dalcor: No skoda jen, ze ty veci, ktere pisi Weiss a Hickman se mi moc nelibi. Mam Draky Podzimniho soumraku az Jarniho usvitu (nebo jak se to jmenuje) a ty knizky postradaji kvalitu, kterou by me skutecne pripoutali ke svym strankam. Snad jenom scena se zelenym drakem v elfim kralovstvi je hodne dobra. A epicky souboj mezi Kitiarou a tou elfkou je taky ctivi. Ale treba zaver Jara je tak spatne napsany, ze jsem se stydel, ze jsem ho cetl. Cela prvni knizka trpi klasickymi priznaky "zapisku ze hry", teda aspon ja je tam vidim. Skoda, vychazi toho hodne, ale vubec me nelaka si neco z toho koupit.


Diskuze přesunutá z jiného tématu. Co si opravdu myslíte o knihách a vůbec autorech Margaret Weiss a Tracy Hickman?
Autorská citace #61
19.8.2009 01:31 - Argonantus
Colombo, mám podezření, že kecáš.
Tóra sama o sobě těžko může s miniaturním židovským národem udělat nějaký světaborný výsledek. Ledaže ji počítáš každé Bibli jako samostatný exemplář, což je bohapustý trik (evangelií je zaručeně taky víc, než Biblí).
Vycházel bych z toho prostého faktu, že křesťanů je stále o dost víc, než muslimů, a myslím, že Bible bude těžko k poražení; a korán na tom jistě taky nebude zle (oboje se zárukou stovky milionů).

Pánů prstenů se udává asi sto milionů (a je to zastaralý údaj), Harry Potterů je možná už čtvrt miliardy (leč je to sedm dílů dohromady), Agathy Christie je asi miliarda (leč opravdu hodně knih - asi sedmdesát, pokud se nepletu).
Autorská citace #62
19.8.2009 08:45 - noir
Colombo: Vzhledem k tomu, že samostatná Tóra se neprodává téměř nikdy a je v podstatě naprostým unikátem, je to naprostá blbost. Zřejmě jsi měl na mysli Tanach, ale ani ten těch pár milionů Židů prodej nezachrání. Už jen proto, že ne každá rodina ho má.

Ale jinak dobrej bluff :o)
Autorská citace #63
19.8.2009 09:11 - Argonantus
Pak by zřejmě ještě mohla bodovat nějaká kniha tlachů předsedy Maa - v Číně a s povinnou četbou se lámou rekordy zřejmě snadno.

No, v každém případě, pokud jsou ti různí Draci v řádu milionů, pak to je docela síla.
Autorská citace #64
19.8.2009 09:15 - Colombo
noir: samozřejmě, že ta Tóra byla vtip. Pro ty, co to ještě nepochopili, opakuji. To s tou tórou byl vtip.

A ještě jednou speciálně pro Noira
Noire, to s tou tórou byl vtip.


Mám dneska nějakou špatnou náladu:/
Autorská citace #65
19.8.2009 09:27 - Argonantus
Aha, my to nepochopili; opakuji; to s tou Tórou byl vtip.

A ještě jednou speciálně pro Noira; Colombo má špatnou náladu.
Autorská citace #66
19.8.2009 09:31 - Merlin
Počkat..to s tou Tórou nebyla pravda? To měl být jako vtip? Tak teď už nemá špatnou náladu jen Colombo...
Autorská citace #67
19.8.2009 09:47 - Argonantus
Hele, wiki ví všechno, a s předsedou Maem jsem tušil správně:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%9Btov%C3%A9_bestsellery

EDIT:
A anglická to udává jinak, což je zajímavé:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_books

Pána prstenů i Harryho jsem podcenil.
Autorská citace #68
19.8.2009 10:00 - Merlin
neříkal tu někde někdo, že do wiki píší jenom vědci? a je to téměř bible :)
Autorská citace #69
19.8.2009 10:11 - Argonantus
Merlin:

Jak vidíš, čísla se liší, nejsou moc ověřená a nelehl bych si kvůli nim na koleje. Ale je to lepší, než hřebíkem do oka.

A pár fantazáren tam kupodivu proniklo. Třeba ten Twillight - to jsem netušil, že je to takový nářez.
Autorská citace #70
19.8.2009 10:18 - Merlin
Argo: tak to rozhodně..ani já bych nikam nelehal, ale jak říkáš, jako počáteční informace to stačí

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0010409355163574 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.054618120193481 secREMOTE_IP: 35.171.159.141