Knihy

Geralt
18.7.2009 11:15
Draci zlatookého mága
Na wizardím webu se objevil příjemný dárek k 25. výročí Dragonlance:
Malý ilustrovaný průvodce do světa Dragonlance (byť s jednou velkou botou).
Ukázková kapitola ze závěrečného dílu Ztracených kronik, Draků zlatookého mága.
A na konec ještě několik wallpaperů s Raistlinem.
Užijte si to. :)
Autorská citace #1
18.7.2009 14:17 - Magus
Je to dobry ale skoda ze nedokazu prelozit vsecko....
Kde je ten ilustrovanej pruvodce?
Autorská citace #2
18.7.2009 15:23 - Geralt
Na stránce je to jako druhý odkaz (Download the Illustrated Dragonlance Guide).
Autorská citace #3
18.7.2009 18:55 - Malfin
Vypadá to moc dobře. Líbí se mi to. Laurana byla Kanan druhým jménem?
Na těch wallpaperech se mi to zdá nebo nemá Raistlin zlatavou kůži?
Autorská citace #4
18.7.2009 19:04 - Magus
lovec duchu píše:
nebo nemá zlatou kuzi

Myslim ze kdyz dostal tu novou silu mohl se i zbavit prokleti?! Ale je to Jen domnenka...taky kuzi nevidim.
Autorská citace #5
19.7.2009 00:04 - Geralt
Přesně tak, Laurana pochází z rodu Kith-Kanana, zakladatele Qualinestu a prvního Mluvčího slunce. Nicméně na obrázku v DL průvodci je někdo jiný. ;-)

Vypadá to tak. Přičítal bych to ovšem uměleckému záměru Matta Stawického spíš než něčekané zápletce v příběhu. Raistlinova zlatavá pokožka nebyla prokletím, ale naopak mu propůjčovala jistou odolnost vůči magii (vedle schopnosti děsit commonery :). Nicméně už jsem několikrát uvažoval, proč nedokázal Raistlin později prolomit Par-Salianovo prokletí. Svými schopnostmi v čase Legend by strčil do záhybu roucha celé Konkláve.

Kromě úvodní ochutnávací kapitoly knihy je už venku také první review. Jednomu člověku z Nexu se podařilo získat předběžné vydání (jinak knihy dorazí na americké pulty 4. srpna). Vypadá to, že se máme opravdu na co těšit a Raistlin nebude jen bublina nafouknutá roky očekávání, odkladů a nostalgií po staré partě.
Autorská citace #6
19.7.2009 14:40 - Malfin
Ted když to zmiňuješ, tak jsem si uvědomil, že se dívám na Zlatolunu. Poprvé jsem to proletěl jen u přítelkyně.
No právě mě zarazilo, že tam není to Kith-Kanan.

Tak který wallpaper už máte na ploše? :)
Autorská citace #7
19.7.2009 23:13 - Geralt
Kanan je správně, nicméně je to trošku matoucí. Kith-Kanan bylo totiž křestní jméno zakladatele Qualinestu, Kith-Kanana Silvanose, druhorozeného syna silvanestského krále. S rozštěpením elfů a založením vlastní dynastie však ztratil nárok na trůn Mluvčího hvězd, a tak se jeho potomci jmenují Kanan.

Z wallpaperů vyhrál ten první. :)
Autorská citace #8
20.7.2009 17:04 - Malfin
Myslel jsem si to...taky se mi líbí nejvíce. I když ten druhý...:)

Dnes už snad bude chvíli čas na tu kapitolu. Nerad čtu z monitoru. Není to jako když mi pod prsty šustí a voní papír. Jako když po tom obrázku mohu přejet prsty a zasnít se aniž by mě rušila ta sekačka na trávu co tady brčí (čti PC).
Autorská citace #9
20.7.2009 17:06 - Magus
1. ...ale pekny sou vseckny...
Autorská citace #10
28.7.2009 18:40 - Trey
Podivej te se na YouTube raistlin and the rose
Autorská citace #11
10.8.2009 10:39 - Dalcor
Já mám na obrázku vyhozený ten co je raistlin i Tajhisis, ale číslo nevím.

Lauranino jméno je Lauralanthalasa Kanan of House Solostoran :) A na obrázku je samozřejmě Zkatoluna. Trochu mistake, ale ten průvodce se mi líbí, chtěl bych ho přeložit a dát sem česky na web.

Po tragických předchozích Ztracených kronikách mám z očekávání bomby rozporuplné pocity!
Autorská citace #12
10.8.2009 11:46 - Magus
V tom průvodci je hodně nových sérií...Dwarf home, Anvil of time,the rise of solamnia,elven nations,stonetellers,ogre titans,minotaur wars,taladas trilogy atd...Budou přeloženy?
Autorská citace #13
10.8.2009 12:38 - Dalcor
Nekdy urcite - ja jim rikam budovatelske trilogie :)
Autorská citace #14
10.8.2009 13:37 - Geralt
Dalcore - jen ze zvědavosti: kdy odhadem se můžeme těšit na český překlad Zlatookého mága? A vadilo by, pokud se objeví český překlad té uvolněné úvodní kapitoly tady na d20?
Autorská citace #15
10.8.2009 14:23 - Dalcor
Určitě vadilo! Asi ne tak FP, ale spíše Wiazrdům a FP by mohl přijít o licenci, ale zkusím to. Raději bych byl pro přeložení onoho průvodce.
Autorská citace #16
10.8.2009 15:48 - Geralt
Jasně, proto se takhle radši ptám. No nevadí, do týdne snad dorazí kniha domů a pak bude aspoň recenze.
Autorská citace #17
10.8.2009 18:11 - Malfin
Je součástí zásilky s tou knihou i jistý počet knih pro jiné lidi? :) Čistě ze zvědavosti
Autorská citace #18
15.8.2009 17:17 - Bea
Zdravím......vůbec nejsem v obraze ohledně toho co tady píšete,ale ráda bych byla.Dragonlance miluju obzvláště teda Raistlina...mám už spoustu knížek,ale chybí mi legendy:čas bratrství,zkouška bratrství,válka bratrství....taky Raistlinovy kroniky...procitnutí mága a td....jsou to zrovna ty knížky které nejvíc chci protože jsou především o Raistlinovy,ale nemůžu je nikde sehnat...vlastně si nejsem vůbec jistá jestli jsou přeložené....Tu hru nehraju takže o to mi nejde,ale jestli mi můžete někdo poradit kd emám ty knížky sehnat...tak budu FAKT MOC RÁDA.díky dopředu.
Autorská citace #19
15.8.2009 19:12 - Malfin
Aktuálně u nás vydává knihy ze světa DL nakladatelství Fantomprint. zde
Dříve je vydávalo nakladatelství Návrat (knihy s modrým hřbetem). Bohužel tyto knihy jsou již prakticky nesehnatelné, až na nějaké vyjímky na aukru atp.
Legendy se chystají na nové vydání. Procitnutní mága snad ještě někde sehnat jde, to opravdu nevím. To ostatní z Raistlinových kronik ještě u nás nevyšlo.
Podívej se na diskuzi Otázky a odpovědi. zde
Autorská citace #20
15.8.2009 23:38 - Bea
jojo moc díky.....jestli tu budeš ještě zítra...říkáš že legendy se chystají na nové vydání..to znamená že existujou ale teď budou v češtině nově,takže si asi mám počkat...Ale určitě budou jo?A jestli nevíš přibližně kdy?...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0013611316680908 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.075493097305298 secREMOTE_IP: 35.175.172.94