Knihy

Malfin
12.12.2007 09:09
Nejoblíbenější scéna v DL
Myslím však v knihách. Jakou scénu máte rádi? Kterou si přečtete několikrát? Já osobně zbožňuju Draky podzimního soumraku (četl jsem to už asi 7x za 7let co DL znám). A miluju jak Tika umlátí drakoniána štítem. Scén, které mám rád je moc...
Autorská citace #1
12.12.2007 12:32 - Dalcor
U mě naprosto jasně vedou: smrt (SPOILER) a (SPOILER) ve Válce duší, dále Sturmova smrt až do omamžiku jeho pohřbu a Tanisova smrt.
Autorská citace #2
12.12.2007 17:18 - Sturm
Já se shoduji s Dalcorem, má nejoblíbenější scéna je Sturmova smrt v Drácích zimní noci. Tato kniha je má nejoblíbenější z celého DL. Za sebe můžu říct, že závěr odehrávající se ve Věži nejvyššího kněze je nejlepší pasáž.
Autorská citace #3
12.12.2007 17:51 - Dalcor
Je to složité vybírat nějaké oblíbenější scény...Protože jich mám opravdu hodně. Určitě také černý proutěný drak v tasově podání nemá chybu
Autorská citace #4
12.12.2007 20:40 - Malfin
jo ta scéna je bomba. když umíral Sturm nebo Tanis tak jsem taky pěkně brečel. Neustále se odhodlávám, že si znova přečtu celé kroniky, ale vždy něco do toho vleze...ted jsem koupil Draky padlého slunce...tak se už těším. ale chce to klid.
Autorská citace #5
12.12.2007 20:59 - sirien
Tanis umře? Kde? kde? kde? Uznávám že to určitě bude i moje oblíbená scéna :)
Jinak Sturmova smrt... nějak mě neoslovila na duši, ale musím uznat že měla docela pěkné provedení, jak tam čelí Kitiaře na drakovi...
Mě osobně na DL nezaujalo moc konkrétních scén. Líbilo se mi třeba jak Raistlin využil to jablko aby unikl z lodi, krásn to prokreslilo jeho charakter, když se ho tam někdo (??) ptá, jestli může vzít i ostatní, a Raist mu na to odpovídá, že by možná mohl, ale nebylo by to jisté - a sám se promění na světlo a zmizí.
Pak se mi líbila v Legendách ta scéna jak Raistlin a Karamon vtrhnou na tu louku, kouzlo na rtech a meč v ruce, kde ve skutečnosti nic neni, jak se rozesmějou a tak... vůbec v Legendách se mi dost zalíbila postava Karamona.
Autorská citace #6
13.12.2007 08:26 - wraiths
ja uz si to moc nepamatuji jsem cetl celou sagu uz docela davno. ale kdyz ted tak premejsil tak me utkvela scena u nejakech dveri kde Tass je odmyka a Raist ho nejak zachrani. No a potom jak Soth si "slovi" Kit v Soikanove haji :-).
Autorská citace #7
13.12.2007 12:45 - sirien
Tass přehlídne primitivní past v zámku, otevře ho a bodne to otrávená jehla, načež umírá. Raistlin jde náhodou okolo a v rámci srovnávání dluhů, aby nikdo nemohl říct, že zůstalo něco nevyrovnané, Tassovi vrátí život nějakým šíleným misrovským kouzlem.
Autorská citace #8
13.12.2007 13:40 - wraiths
sirien:díky přesne jsi to shrnul,ja uz si to moc nepamatoval. :-)
Autorská citace #9
14.12.2007 09:57 - Dalcor
Raistlin v podstatě revertoval slovo moci zabij - jako !čaroděj! seslal Resurrection. Vlastně - vždycky jsem se chtěl podívat do Annotated Chronicles jak to bylo :)
Jo Tanis zachrání život Steelovi a v zápětí ho sejmou běsi. Jeho tělo odnese Sturm do Paladinovi komnaty a pak všechna těla zmizí (teda o pár dní dále)
A když jsme u toho tak jsem si vzpoměl že se mi líbí jak Steela odvádějí an porpavu a Solamnijci mu spívají Solmanus Humah Durvey. Nebo li Vrať tohoto muže na humovu hruď.
Jinak překrásná smrt dvou psotav je také v Dracích Padlého slunce. A Další boží scénou končí drhý díl Války duší!!! Takže se máte na co těšit. měl ybch naspat recenze a tak...
Autorská citace #10
14.12.2007 12:08 - Malfin
JO Dalcore, tak to už se těším...budu se muset do toho pustit co nejdříve:) S Tasem je vždycky legrace. Taky jsem si vzpoměl jak v Kronikách když odcházejí od elfů procházejí tajemnými tunely. V jednom sále sedí na trůně kostra a třímá meč...:) "nesahejte na ten meč!" :D
Autorská citace #11
14.12.2007 12:37 - Dalcor
Tak ve Válce duší je Tas zpět a s ním tisíce další strýců Tasů, takže tas má trochu schízu. I Raist se objeví. Celá Válka duší ukončuje to co bylo započato v Kronikách a Legendách.
Autorská citace #12
15.12.2007 09:20 - Malfin
Už jsi mě přesvědčil...zkouška počká :D
Autorská citace #13
30.1.2008 17:46 - Jungle
A co takhle, když Tas bodá Chaose se slovy: "Sežer si to!!!"
Autorská citace #14
17.3.2008 17:08 - Geralt
Velmi na mě zapůsobil jeden kratičký úsek z Procitnutí mága, v němž se zhruba osmnáctiletý Raistlin zahledí do jisté sličné dívky z Útěšína a domnívá se přitom, že i ona krasavice k němu chová stejné sympatie. Je to snad jedinkrát v jeho dosavadním životě, kdy zapomene na svůj cíl a ambice. Večer nenakrmí pokusné myši, které chová, na kouzelnické knihy se ani nepodívá…zkrátka má oči jen pro tu dívku. Je to hezká ukázka, jak málo stačí, aby se člověk najednou změnil a Margaret Weis se to povedlo v Raistlinově podání zachytit opravdu poutavě. Nevím jak u ostatních čtenářů, ale v tu chvíli jsem neměl vůbec pomyšlení číst dál a raději jsem fantazíroval jaký by pak Raistlin byl, kdyby si ta dívka z něj pouze krutě neutahovala, co vše by se odvíjelo jinak atd. Zkrátka dle mého jedna sice nenápadná a stručná pasáž, ale o to více zajímavá a inspirativní.
Autorská citace #15
18.3.2008 20:22 - Malfin
Tak zmiňujme :) Mě se taky zdálo přímo nabité emocemi, když Řekyvana spálí drak...Nebo když Flint nechce nastoupit do loďky přes Krystalmirské jezero.
Autorská citace #16
21.3.2008 13:02 - Dalcor
Mě dostává ... ale ne, nespoilerujme Salianovi...
Autorská citace #17
31.3.2008 13:15 - Sprintm
Jednoznačnš veškeré hádky Tase s Flintem.
Autorská citace #18
31.3.2008 14:00 - Dalcor
Jedna z nejhezčích scén s Tasem je hned začátek: "...a stejně byla Flintova".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0015048980712891 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.07225513458252 secREMOTE_IP: 3.230.76.153