Svět

Dalcor
28.12.2006 13:39
Znáte Dragonlance?
Znáte Dragonlance? Jak dobře? Četli jste knihy? Těšíte se na nové české knihy? Hráli by jste Dragonlance?
Autorská citace #1
28.12.2006 13:44 - Alnag
Co je to Dragonlance? :-p
Autorská citace #2
28.12.2006 15:23 - Dalcor
Vole ;))
Autorská citace #3
28.12.2006 17:52 - sirien
No... četl jsem úvodní trilogii, pár povídek a legendy. Draci Letního žáru mě moc nelákají, spíš si je někde od někoho půjčim. Hrát v DL... vlastně je mi to docela jedno, ale na seznamu pěti světů, které bych teď chtěl hrát, nejsou. A asi bych upřednostnil spíš hru mimo hlavní dějovou osu knih a bez knížních NPC.
Autorská citace #4
28.12.2006 23:09 - JackPhoenix
Četl jsem Kroniky, Legendy, teď se snažím sehnat příběhy. V DL bych si zahrál, ale jako postava, ne jako DM, protože svět je to dobrý a chtěl bych si to užít tak nějak osobněji. Jinak Šotky jsem zavedl ve svém světě a má nejoblíbenější postava je Raist, podobného kouzelníka jsem hrál než jsem se s DL seznámil.
Autorská citace #5
29.12.2006 07:58 - Xeth
Znám... no, četl jsem Kroniky a Legendy a čtyři knihy příběhů (nevím kolik jich vyšlo) a je to již docela dávno. Nicméně některé momenty mám stále v živé paměti a rozhodně bych nebyl proti si v DL zahrát (s knižními NPC nebo bez). Můj nejoblíbenější charakter byl Raistlin, hned v závěsu je Tasselhoff. :)
Autorská citace #6
29.12.2006 09:38 - wraiths
ja znam DL a cetl jsem od nich myslim vse co vyslo v cestine(kroniky,pribehy,legendy,o Raitovi i o Sturmovi mladsim),ale za znalce se nepovazuji.svet je to uzasne propracovany a stejne jak SIRIEN bych si zahral spise mimo osu tech knih. a jako muj nejoblibenejsi char povazuji Dalamara( az tady na foru mi to docvaklo ze je to drow...jinak je nesnasim,ale jeho mam i presto rad) a nebo lord Soth.
Autorská citace #7
29.12.2006 09:49 - Dalcor
Dalamar není drow na Krynnu až na jedno nepovedený dobrodužství (tuším Oak Lords) drowové nejsou ;) Dalamar je vyhnanec který již nikdy nesmí spatřit světlo slunce v jeho rodném Silvanestu - Je vyhnán ze světla - proto temný elf.
Mimcohodem stále nikdo neodpověděl na otázku zda se tešíte na nové české knihy - v lednu Legenda o Humovi.
Dále by mě zajímalo vzheldme k vlastní DL subdoméně zde, jaké články by jste tam rádi viděli...
Nebo samozřejmě co by vás zajímalo.
Autorská citace #8
29.12.2006 11:03 - sirien
Články rozhodně o magicích - Raistlin, Magius, Dlamar...
Autorská citace #9
29.12.2006 12:14 - sirien
Gerr... DL na mě zanechalo doživotní stopy! Kdykoliv má nějakej můj čaroděj v povídce vyvolat světlo, mám strašlivé nutkání ho nechat vyslovit: "Širak"
Autorská citace #10
29.12.2006 12:29 - Alnag
Sirien: Jak je vidět, nejen Dračí doupě mělo svá kouzlená slůvka. Jinak mně vždycky slovo širak asociuje klobouk s širokou krempou. Nemůžu si pomoct.
Dalcor: Abych tedy taky odpověděl na Dalcorovu otázku četl jsem Kroniky včetně volného pokračování alias Draků letního žáru a z Příběhů a Legend to co se zrovna válelo na poličce v místní pobočce knihovny (nikdy jsem už nezjistil, které díly - pokud nějaké - jsem minul). Jo a Procitnutí mága. Každopádně to bylo většinou dost dávno, ještě když se měl o ADnD velmi mlhavé pojetí. Znova jsem četl kroniky před jednou DL hrou a bylo to úplně o něčem jiném, když DnD znáte a když ne.
Na DL knihy se docela těším, ale z nějakého důvodu zrovna na Legendu o Humovi moc ne (ne Dalcore, nezabíjej mně...) prostě mám asi radši jiný druh hrdinů. Čímž neříkám, že si to s chutí nepřečtu...
Jinak hraní v DL může být stejné jako kdekoliv jinde. Záleží hlavně s kým hrajete. Nepochybně by se moje vypravěčská interpretace DL od Dalcorovy dost lišila (hlavně by postavy brzo prošly mlhami a skončili v Ravenloftu ale pššt!) Nicméně není to svět, který by mi hráčsky ani vypravěčsky vyhovoval úplně, neboť z nějakého důvodu jsou pro mne některá místa těžko uchopitelná, zejména potom koncepce "skupiny vyvolených hrdinů měnících svět".
Autorská citace #11
29.12.2006 12:44 - Dalcor
Ta koncepce "skupiny vyvolených hrdinů" je daná díky sepjetí knihy a hry, bohužel všichni ostatní si tu globálnost příběhů s DL spojují jako jedinou možnsotí jak DL hrát, přitom je to stejný nesmysl jako že každý drow bojuje se dvěmi zbraněmi. Je to prostě zažité schéma na základě hlavní dějové linie knih... BTW že by Raist byl zrovna vyvolený hrdina, nebo Sturm... ;)
DL oproti třeba FR nabízí možnosti hrát ve světě kde mají postav na svoje okolí sice vliv, ale nemusí být globální. Ve FR ať porazíš Cyrika nebo Drizzta, nebo necháš znovu vyrůst Myth Drannor tak se nic neděje... Už v Cormyru o tom nebudou vědět.
Autorská citace #12
29.12.2006 13:31 - wraiths
Dalkor: tak ted uz jsme z toho "kebule" v nejaky diskuzy tu bylo ze Dalamar je temny elf-drow. :-/ tak ted jsem teda zas na tom svym(puvodnim) ze Dalamar je vydedenec tak jsem si to myslil a udelalo mi to velkou radost. a pockej!!! u me teda by drow bojovali spise rapirem a nebo strilely z opakovacky(kuse). no to vis to jsou lidi zblbly z knizek o Drizztovi :-)
Autorská citace #13
29.12.2006 13:35 - Dalcor
Tak ta diskuze byla špatná! Dalamar je Silvanesti!
Autorská citace #14
30.12.2006 00:26 - thief
Nic proti Raistlinovi, ale DL mi nic neříká. Nečetl jsem jedinou knížku ale dost jsem slyšel z vyprávění a viděl hodně obrázků. Možná, kdyby mi to někdo půjčil, tak si to přečtu, ale jinak jsem si zvolil spíš svět FR. Na DL mi vadí už to, že je tam nějak moc draků. Já mám radši, když se draci schovávaj a kují svoje pikle v přísném utajení. (Třeba moje družinka bojuje už několik dobrodružství s drakem a zatím o tom ani náznakem neví :-)). Ale hlavní výhrada je stejná jako u Alnaga. Jsem přesycen dobrodružstvími "velká družina dobrodruhů putuje zachránit svět". Na tohle mi stačil Eddings. A pak je tu ta otázka "podivných" šotků... Děkuji, snad někdy ze zvědavosti.
Autorská citace #15
30.12.2006 14:32 - sirien
Dalcor: Každý drow - (GM) playing character bojuje se dvěma zbraněmi ;)
Autorská citace #16
21.3.2008 13:02 - Dalcor
Na tomhle webu jsou všechyn články které jsou o DL v češtine. Více jich není.
Autorská citace #17
22.5.2008 14:10 - hujhjkgju
dobrý den kolikátý věk je věk soumraku a světel napište pls na Sochurek 14@seznam.cz
Autorská citace #18
22.5.2008 15:12 - Dalcor
Věk soumraku a světel??? Netuším anglicky by to nešlo?
Autorská citace #19
24.5.2008 13:23 - Alnag
Age of Twilight (Věk soumraku), Age of Light (Věk světla) - alespoň podle klíče.
Autorská citace #20
24.5.2008 16:13 - Fritzs
Zběžně... a jelikož tradiční fantasy až zas tak moc nemusím, tak u toho asi i zůstane...
Autorská citace #21
25.5.2008 11:21 - Dalcor
Dobře dobře, byl jsem línej, večer se mrknu, ale tuším druhej a třetí
Autorská citace #22
3.1.2009 09:58 - Magus
Ctu a zase ctu ale by byla misim Dobra ale kde se da sehnat?? A kolik to asi stoji $$
Autorská citace #23
3.1.2009 09:59 - Magus
Hra by byla dobra!:-D
Autorská citace #24
3.1.2009 11:19 - Geralt
Magus: Dragonlance jako hra existuje. Buď v systému AD&D, nebo v novější podobě d20. Příručky jsou ovšem pouze v angličtině a do Čech je nikdo nedováží (tedy aspoň co vím). Řešením je tedy zakoupit přes internet z ciziny. Cena se vesměs pohybuje okolo 25 dolarů za příručku.
Autorská citace #25
3.1.2009 13:41 - Dalcor
Ale co se týče PC hry, tak ta ne samozřejmě!
Autorská citace #26
3.1.2009 15:06 - Geralt
Viděl jsem Hereos of the Lance na Nintendo (tak z roku 1990) - a hrát bych to nechtěl ani v nejčernějším snu.
YouTube ukázka ze hry.
Autorská citace #27
3.1.2009 16:48 - Dalcor
já jsem někde měl klasické scrollovaci dungeony a Eye of the Beholder...
Autorská citace #28
3.1.2009 19:53 - andtom
Dalcor: Připravovala se tato amatérská totální konverze Baldurs Gate II s názvem The Glory of Istar, ovšem nespatřila světlo světa ... škoda ...
Seznam DL her na PC je zde.
Autorská citace #29
3.1.2009 20:09 - Malfin
No to jsem ani nevěděl, že o něco takového byly pokusy. Škoda, mohlo to vypadat dobře, i když teda k PC hraní jsem už nepřičichl dost dlouho.
Autorská citace #30
4.1.2009 19:08 - Dalcor
Glory of Istar demo mam doma i jsem ho hral. Bylo tam par faktografickych chyb :-)
Autorská citace #31
4.1.2009 19:12 - Malfin
Jen pár? To mě překvapuje, že znalec tvé velikosti našel jen pár...:D
Autorská citace #32
4.1.2009 19:14 - Dalcor
Tak ja jsem znalec na ceske pomery :) Zkuste fora Dragonlacne a zjsitite ze vlastne nic nevite (Trampas, Cam, nebo Uziel :) )
Autorská citace #33
4.1.2009 19:17 - Malfin
Tak našinec není obeznámen s celou tvorbou ani když ovládá AJ...Někde jsem jednou našel fotku knihovny DL...no a se svými 26 kusy DL v knihovně jsem se teda nechytal ani náhodou...Spíše to vypadalo jako moje celá knihovna.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.001154899597168 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.10108590126038 secREMOTE_IP: 54.147.110.47