Svět

yokuzava
6.11.2008 11:14
Válka duší
Ahoj, jen jsem se chtěl zeptat zda někdo četl, zda je to dobré aspoň jako Kroniky a případně zda existuje český překlad v PDF nebo jiné formě ;). Momentálně jsem už delší dobu nějak na dně se zlaťáky :(
Autorská citace #1
6.11.2008 12:55 - Geralt
Vzhledem k tomu, že Válka duší vyšla letos, s PDF bych se dost divil. Ale nebyl problém první dva svazky sehnat v městské knihovně v Praze (tj. další ve větších městech by mohly mít taky).
Jinak četl jsem, kromě posledního svazku, který se mi zatím nedostal do rukou. Zpočátku (1. díl, Draci padlého slunce) mi to přišlo průměrně dobré *, ale s druhým dílem se celkový dojem rapidně zlepšuje, jak příběh nabírá na obrátkách a zapojuje se více postav. Draky ztracené hvězdy jsem tak zhltl jedním dechem a hodně se těším na poslední Draky zmizelého měsíce.
* Přiznám se: štvala mě Mina a jako postava mi leze krkem, proto mě Draci padlého slunce moci nenadchli, protože Mina sem, Mina tam :)
Autorská citace #2
6.11.2008 13:17 - yokuzava
Ja jsem cetl tak pul roku zpatky v PDF Probuzeni Maga, a libilo se mi to. Nejak jsem porat dychtivy novych informaci kolem Raistlina ;)
Autorská citace #3
6.11.2008 13:41 - Geralt
Předehry III. Bratři Majereové -> Kroniky (I.-III.) -> Legendy -> Draci letního žáru
Tudy by měly kráčet tvé stopy na cestách za Raistlinem. :)
Něco se pak vyskytuje v Příbězích (Magie Krynnu, Láska a válka, Vláda Ištar) a nově se chystají Ztracené kroniky, které vyplňují události v původních Kronikách.
Jinak z herních příruček jsou různé střípky informací ve War of the Lance, Legends of the Twins, Leaves from the Inn of the Last Home, Towers of High Sorcery. Dalcor bude vědět víc.
Autorská citace #4
6.11.2008 15:02 - wraiths
me se to nahodou moc libi ted to akorat docitam. ale Geralt ma pravdu ta Mina je opravdu otravna :-/.
Autorská citace #5
6.11.2008 15:37 - yokuzava
Geralt pise: Předehry III. Bratři Majereové -> Kroniky (I.-III.) -> Legendy -> Draci letního žáru Tudy by měly kráčet tvé stopy na cestách za Raistlinem. :)
Tyhle knizky jsem uz tusim vsecky cetl a mam i doma z doby kdy vychazely v uplne jinem baleni cele modre. Jenze ted jak jsem uz psal mam zlatakovou nouzi a knizku si jen tak nemuzu koupit :(((
Autorská citace #6
6.11.2008 16:18 - Dalcor
Vzhledem k tomu že já i moje manželka jsme zaměstancni FANTOM Printu, nebudu zde takovéto dotazy nadále tolerovat.
Děkuji za pochopení
Autorská citace #7
6.11.2008 20:31 - Malfin
Me se v prvním díle Mina zdála pravě úžasná. Vůbec jsem netušil jak se to s ní vyvine. Postupně je to pak opravdu Mina sem, Mina tam...ale mě to nevadilo. Naopak, byl jsem na zvědavý. Je to opravdu dobré. Prostě moje oblíbené DL :)
Autorská citace #8
7.11.2008 09:58 - Dalcor
Jo jo, tenhle Ježíš je fakticky hezčí...
Autorská citace #9
7.11.2008 10:05 - elinor
Náhodou, Mina je... Mina. Tedy naprosto úžasná, skvělá, jedinečná... prostě Mina. :-D
Autorská citace #10
7.11.2008 15:41 - yokuzava
Mnojo Dalcore tak promin :) Ale muzes byt klidnej, vsecky ostatni knizky z DL jsem si poctive koupil. Takze az najdu ten poklad v podzemi hradu tak si koupim i tyhle :p :) Mate na tech knizkach opravdu pekne desky!
Autorská citace #11
26.11.2008 22:30 - PeterSch
Cus odin, jestli se ti líbili Kroniky, doporučuji ti i Válku duší. četl jsem celou trilogii a po slabším rozjezdu první knihy sem zbytek zhltnul
během třech dnů. Takže vřele doporučuju.
Autorská citace #12
27.11.2008 12:02 - Ringo
Jsem fanatik do Dragonlance, po precteni Kronik a Legend se nebojim rici, zer tohle je vedle Pana Prstenu (provarene a kapku ted uz i zprofanovane klasiky, kterou znaji temer uplne vsichni, at to cetli ci nikoliv) muj nejoblibenejsi svet. Dragonlance mi proste sedne na miru, jak realiemi, tak atmosferou, tak propracovanymi charaktery a pribehovymi zvraty. Vedle toho jeste pero Margaret Weiss a Tracy Hickmana a bezkonkurencne napinave cteni, ktere ctenare vtahne do deje natolik, ze se citi byt jeho soucasti, je na svete. Bohuzel se mi nepodarilo sehnat Pribehy I. 2. a 3. dil a tak amo u Pribehu II. Rovnez mi chybi druhy a treti dil. Nyni jsem narazil na novou trilogii Valka Dusi, mam rozecteny prvni dil a je to velmi zajimave, ale po tech letech co jsem cetl Kroniky - hlavne Kroniky letniho zaru - mam chaos v potomcich hlavnich hrdinu a clovek porad premysli, o co vlastne jde, ktere dva syny pohrbil Karamon po valce Chaosu a pod. Chce to znovu si precist cele Kroniáky a Legendy. A koukam ze mi taky uniklo spoustu dalsich knih k Dragonlance i od jinych autoru nez Weiss&Hickmann. Treba Predehry a Hrdinove nebo Ztracene Kroniky.
Autorská citace #13
27.11.2008 14:34 - Dalcor
Zdar Ringo - jo je toho hodně, já teď pro naší pražskou prodejnu chystám nějaké přehledy, takže je sem dám k dispozici. Aktuální přehled českých knih je na www.Fantomprint.cz
Autorská citace #14
7.12.2008 19:02 - Jungle
Zdarec, mám otázku přímo na Dalcora, a to tuto. Přečetl jsem snad všechno z Dragonlance co vyšlo v češtině, a stále narážím na spojení "neštastný osud Giltanase", samozřejmě vím čeho se to týká, ale uniká mi jeho osud od Války kopí. Co se s ním a se Silvarou stalo, jestli o tom pojednává některá kniha a jestli vyjde u nás.
Autorská citace #15
9.12.2008 13:50 - Dalcor
Giltanasův osud je popsán v Odyssey of Giltanas a Dragons of A New Age trilogy.

Série se v češtině v brzké budoucnosti nechystají. Fantom print chce pokračovat s knihami navazujícími na Válku duší.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.00089597702026367 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.051027059555054 secREMOTE_IP: 3.93.173.205