Svět

Dalcor
9.10.2007 15:14
Hrdinové Dragonlance - který je váš favorit
Knihami Dragonlance prošla řada hrdinůa a antihrdinů i obyčejných lidiček. kdo je vám nejsympatičtější a proč?
Autorská citace #1
9.10.2007 15:23 - Vannax
Ke knížkám z DL jsem se zatím nedostal. Snad někdy časem. Jen z knížek ze SJ, o kterých jsem tu psal jsem trochu poznal Astina. A musím říct, že to je teda divnej týpek. Takovýhle postavy moc nemusím.
Autorská citace #2
9.10.2007 16:40 - Andros
Samotne legendy este nemam kompletne precitane (ale uz su k dispozicii a su na zozname). Okrem tych som zatial cital iba Drakov letneho zaru (afaik vo fantom printe zatial vysla iba tato kniha + tie legendy, takze preto) a tam sa mi najviac pacil Tasslehof Bosonozka :-)
Autorská citace #3
9.10.2007 17:14 - JackPhoenix
Četl jsem kompletní kroniky, legendy a druhý a třetí díl příběhů a Draky letního žáru. Nejlepší mi připadaly asi kroniky, z příběhů mám pár oblíbenců (Stříbro a ocel, Definice cti). Jinak nejoblíbenější postava je jednoznačně Raistlin, po něm následují Sturm a Tanis
Autorská citace #4
9.10.2007 17:30 - Alnag
Taky mám nejradší kroniky (tedy ty původní), ale to je asi taky dáno tím v jakém věku jsem je četl a že byly jedny z prvních.
Autorská citace #5
10.10.2007 07:45 - Rytíř
Je to strašně dávno, kdy jsem četl první knížky o DL, Kroniky to tuším byly, že jo. A takle zpětně si ani moc nevybavuju, jestli jsem měl nějakýho vyloženě nej-oblíbence. Každý z těch hrdinů měl v sobě něco, co mi vadilo, kvůli čemu mi úplně stopro k srdci nepřirostli. Asi. Já už si fakt moc nepamatuju :) Sturm byl koženej suchar, Karamonovi to moc nemyslelo, Raistlin byl chcípáček, co umíral po každym kouzlu, Tass správnej pošuk, ale tehdy jsem ještě obdivoval hlavně sílu a tu on moc neukázal :)) Kitiara byla zajímavá, ta se mi mám pocit celkem líbila..
Pak jsem ještě četl příběhy bratrů a když se z Raistlina stal pan Někdo, tak už se mi líbit začal, to jo.
Autorská citace #6
10.10.2007 11:49 - wraiths
me se libi Soth a hned v zavesu Dalamar. jsou takovy lidsti a nejsou to uplni hajzlove :-). jinak z knih jsou kroniky opravdu asi nejlepsi.
Autorská citace #7
28.10.2007 12:42 - Mast3r
Muj nej je Raistlin, Procitnuti maga jsem precetl asi 4krat :)
Autorská citace #8
28.10.2007 12:44 - Mast3r
Jo a nesmim zapomenout na Tase Bosonožku ten stoji hned vedle raistlina ( mno stoji .. spis visi za raistlinuv mesec :)
Autorská citace #9
28.10.2007 13:42 - Bajo
Po precteni knih to byl Raistlin a Tas spolu se Sturmem, ktery reprezentuje muj oblibeny archetyp hrdiny. Cim jsem byl ale starsi, tim vice jsem zacal docenovat i jine postavy, zejmena treba Tanise, nebo Kitiaru, ktere ovsem nebylo venovano tolik prostoru.
Autorská citace #10
30.10.2007 18:21 - Kitiara
Tak u mě je to jasné... Je to Raistlin... tahle postava je nejvíce propracovaná a proto jsem si k ní našla cestu... strašně se mi líbí, jak z mladičkého mága se vyklube nejsilnější mág země... Jeho proměna ve zlého mága je velice podařená...:D
Autorská citace #11
31.10.2007 06:00 - Moose
Můj nejoblíbenější.... těžko říct..... Každý z hrdinů má svý, Tanis, Raist, Tass, proměna rozmazlené elfí princezničky v dámu kopí byla taky úžasná..... Ale nejoblíbenější je Fišpán !!
Autorská citace #12
9.11.2007 19:40 - Basnik_Spina
samozrejme je mojim favoritom Raistlin..
Autorská citace #13
13.11.2007 23:24 - Iuchiban
Zcela určitě Tanis - DL knihy byli jedny z prvních co jsem četl a jsem tomu rád. Každá postava měla něco do sebe, ale jen 2 charaktery se mi dostali opravdu k srdci a to Tanis a také Ariakas. (Ironií je, že první zabil druhého-s malou pomocí). Jako ostatními zvolený vůdce, který je rozpolcen svojí pololidskou a poloelfí povahou byl obrovskou inspirací pro budoucí hraní D&D....možná jsem jeden z mála, ale postava Raistlina se mi ani trochu nelíbí - je to velmi kvalitně ztvárněný charakter, ale dal bych ho v oblíbenosti na poslední místa...
Autorská citace #14
2.1.2008 14:58 - Malfin
Mým nej je asi Tanis. Líbí se mi jak je vykreslen: jako rozpolcený muž, který sám neví kam patří. Postupně nachází sám sebe i druhé. Samozřejmě ale jsou i jiné hodně oblíbené: Raistlin, Karamon....prostě celá ta partička z kronik je perfektní....asi to bude taky tím, že jsem kroniky četl jako první a zanechalo to ve mě nepopsantelně hlubokou brázdu....a že už to je let :)
Autorská citace #15
6.1.2008 20:20 - jimiripper
Pro mě na prvním místě Raistlin - charisma,chovaní postavení k jednotlivejm věcem. A pak Sturm a Ocel - rytíři jak maj byt:)
Autorská citace #16
7.1.2008 13:39 - jane
Jednoznačně Raistlin. Je tak hezky rozporuplný, že to vzbouzí fantazii pro další třebas vlastní příběhy. Dragon Lance byla moje první fantasy Raistlin to vyhrál už po prvních stránkách.
Autorská citace #17
11.2.2008 10:43 - unknown
Huma je fajn
Autorská citace #18
24.2.2008 18:32 - unknown
Beztak je nejlepší Tas.
Autorská citace #19
4.3.2008 18:40 - Speede
jane úplně s tebou souhlasím chování Raistlina jeho myšlenky jeho citové pochody a názory. Je to zajímavé a dobře to obohacuje knihu, ale to samé i u Ostroměče a Tantalase půlelfa, ale nejvíc mě zaujal Raistli už od knihy Procitnutí mága
Autorská citace #20
11.3.2008 21:23 - unknown
Neviem anglicky,takze som odkazany na preklady.Zacalo ma to bavit minuly rok,takze som kupil vsetko z fantom-printu,zo starsich od navratu som zohnal uz len procitnuti maga.Je uz iste, ze povodne kroniky-podzimni,zimni a jarni draci vydu vo fantom printe v 2008-aby som uz nemusel inzerovat a behat po antikvariatoch? Chcem mat vsetko co vyslo v cestine-a ako som uz spominal, okrem procitnuti maga sa mi zo starsich prekladov-od Navratu nepodarilo nic zohnat Nebolo by od veci,keby si dokazal uverejnit aj dalsie zhrnutia jednotlivych etap resp.postav ,ako si urobil Raistlina-aj ked je to spoiler-hracom to urobi prehlad o jednotlivych obdobiach. A teraz konecne k teme-s toho co zatial mam preluskane,tak je to Tanis a Karamon. Prajem Ti vela energie a chuti do zivota
Autorská citace #21
11.3.2008 21:41 - unknown
S pocitacom si velmi netykam-zabudol som sa predstavit-dusan trnava,slovensko.Ak sa Dalibor ozaj v sobotu zenis,tak Ti v mene priaznivcov dragonlance prajem ,aby Ti laska vydrzala natrvalo.Treba si len na prvy raz dobre vybrat-ja som uz stastne zenaty 32 rokov.Nie je to fantasy-ked si dobre vyberes, nemusis uz menit.
Autorská citace #22
12.3.2008 08:58 - wraiths
tak Dusane to jsi teda drzak :-) 32let to je neco.
Autorská citace #23
14.3.2008 16:55 - Dalcor
Ahoj Dušane, děkuji za přání, opravdu se 15.3. žením ;) a obdivuji, tolik let nejsem (skoro) ani na světě, o to více mě udivuje Tvůj zájem o Dragonlance.
Měl bych letos snad mít více času k tomu abych se dostal k tomuto projektu, takže shrnutí dalších postav budou následovat,s tejěn ajko recenze řady knih a herních materiálů.
Autorská citace #24
17.3.2008 09:11 - wraiths
Dalcor: vse nejlepsi "zenaci" at Paladin provazi tve kroky.
btw.slibil jsi mi to toho Sotha ;-)
Autorská citace #25
17.3.2008 16:51 - Malfin
Dalcor: Jo já taky přeju všechno nejlepší z Ostravské oblasti a krásné toulky po Krynnu nyní ve dvou :)
Autorská citace #26
5.4.2008 11:59 - Sprintm Teoretický
Jednoznačně Tas.
Autorská citace #27
28.4.2008 12:28 - unknown
Raistlin forever XD
Autorská citace #28
6.6.2008 19:00 - effel
pro me vzdycky vedl a vzdycky bude vest Raistlin :) a po precteni Draku letniho zaru jednoznacne :)
Autorská citace #29
20.6.2008 18:33 - unknown
Rastilin a pak Tas prosím pomoc kde bych mohla koupit draky zimní noci tenhle dýl mi chybí.Zivo3Ka@seznam.cz
Autorská citace #30
30.6.2008 13:59 - silvar
no Tas je kvaltni frajer,Raistlin je klasikač,ale hlasuje pro Tase
Autorská citace #31
5.8.2008 20:42 - Kira
Jednoznačně Raistlin. Jeho myšlení i povaha se nedají snadno rozluštit, ačkoliv o jeho osobnosti napověděla celkem dost Margaret při vydání "Procitnutí mága" (jedna z mých nejoblíbenějších knih).
Autorská citace #32
6.8.2008 07:41 - Nezaregistrovaný
Ja cetl jak kroniky tak ted legendy a nejvic me oslovil Huma, jinak ze starych knizek Flint Kresadlo a Tas, jsou spravna dvojka.
Autorská citace #33
7.8.2008 14:57 - radost
bezkonkurečně lord Soth
Autorská citace #34
7.8.2008 22:09 - Dalcor
Možná je na čase abych dal hlasování, že?
Autorská citace #35
8.8.2008 18:29 - Malfin
dobrý nápad.
Autorská citace #36
8.8.2008 20:41 - wraiths
radost:aa koukam jsi muj clovek :-)
hlasovani uz tu melo byt davno.
Autorská citace #37
11.8.2008 21:04 - Dalcor
Tak až budu mít čas si sednout k PC tak to udělám.
Autorská citace #38
29.9.2008 20:30 - sirien
Smím vás rozptýlit malou vložkou? Tohle řekl v jedné vtipné diskusi Argonantus a mě by docela zajímalo, jaký na to máte názor vy, DL znalci a fandové:
píše:
Jedno nebo dvě Dragonlance jsem četl, a nevyvrací podle mne nic; děj je nastavovaný stejně divoce, jako ti Lost; v jistém bodě už jsou postavy natolik zmatené a šílené, že jsou schopné dělat cokoli proti komukoli.
Autorská citace #39
30.9.2008 09:33 - Dalcor
že nepochybně má někdy pravdu, jde o to co a od koho čteš... Viz úřehled knih Dragonlance. Když si vemš ale tzv halvní čtenářský okruh tedy Soulforge-Kroniky-Legendy-Druhou Generaci-Draki letního žáru a Válku duší tak na takový problém nenerazíš.
Třeba ale logika Rise of Solamnia, ač první a druhý díl patří k prvotřídínímu military fantasy, tak logika vývoje psotav znatelně pokulhává
Autorská citace #40
3.8.2011 20:43 - Lili
Raistlin,Feal-Thas,Soth

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0013902187347412 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.099892139434814 secREMOTE_IP: 3.16.51.3