Pravidla

Gotrek
13.2.2007 14:00
napsal Trampas Whiteman, přeložil Gotrek
Autorská citace #21
14.2.2007 12:19 - Xeth
Dalcor: Právě proto jsem psal, že netvrdím, že to tak musí být... záleží na prostředí. Na Krynu vesměs MB nejsou... to je fajn. Není to však pravidlem. Ale i kdyby náš lev měl být jen prosté zvíře, určitě se může výrazně lišit minimálně v některých aspektech. Podobně jako právě ten lední medvěd (a že tam rozdíly jsou ! :) ).
Autorská citace #22
14.2.2007 12:50 - Dalcor
Vždyť se liší - má bílou srst :)
Autorská citace #23
14.2.2007 13:00 - Merlin
at tak či tak, autor původního článku by asi už neměl žádné nestvůry, nebo zvířata tvořit...
Autorská citace #24
14.2.2007 13:28 - Alnag
Chudák autor i překladatel. Jste jim teda vyprášili kožichy. Jako uznávám, že bych si u potvory taky představoval detailnější popis byť vtipnější mi na tom přijde to rozdělení kolonek stručný popis (opravdu hodně stručný) a kompletní popis (opravdu velmi kompletní). Být tam postě jen "Popis" asi by to ani mně ani vás tak nebralo...
Autorská citace #25
14.2.2007 13:30 - Xeth
Alnag: Ten překlad byl docela fajn... až na tu drobnost s obkličováním (já si jí taky nevšiml). :)
Autorská citace #26
14.2.2007 13:38 - Rytíř
No, já si toho všim, mam pocit.. a automaticky sem si řek - hm, asi blbej překlad - a jel dál.. :) Jinak ten tygr je bohovskej, vy ste si nevšimli, jakou má HD a ránu tlapou?? Od toho se odvine všechno, co loví (slony) a co si na něj troufne (high level dobrodruzi) :) Fakt nevim, co rejpete.. :)))
Autorská citace #27
14.2.2007 14:20 - Dalcor
Řekl bych že to je narychlo tvořená stvůra pro dobrodružství - protože si všiměte že je dělané Monster Generátorem :) Proto je tam krátkej popis.
Jinak Tramps je autor například Knightly Orders of Ansalon a je zakládajícím členem Whitestone Councilu. Pořád má na krku méně mínusů než jistý Monte Cook ;) který celou 3,5 vytvořil. Prostě mám povolenéí překládat jeho věci tak překládám. Podívejte se na PrC Rytíř srdce to je také jeho práce. Mimcohodem pánové - nevšilm sjem si že by jste jako zdejší kritici vlastní rukou tvořili, to se to pak kritizuje .... ;-)
Autorská citace #28
14.2.2007 14:42 - Merlin
že ty jsi si Dalcore něčeho nevšiml, to ještě neznamená, že tady nikdo nic nestvořil, nebo netvoří.... mimochodem, nemýlím li se, pak je diskuzní téma od toho aby se diskutovalo a předkládali se různé názory.....nechtěj to dostat do fáze, kdy nikdo nic nesmí říct a pokud ano, musíš mu to schálit a musí to být pozitivní....;-) o tom to je...Diskuze!
Autorská citace #29
14.2.2007 14:55 - Alnag
Chudák Monte Cook, musím se jej zastat, ačkoliv mně jinak spíš pije krev. Jednak na tvorbě 3.5e nepracoval, celá 3.5e je dílem nové generace herních designérů, kteří už se i stydí za to, si dát jména na příručku (čemuž se ale nedivím). MC je zejména autorem DMG 3e a spoluautorem třetí edice jako takové. Ačkoliv DMG v 3e je zrovna docela nedotažená příručka netvrdil bych, že MC má na svém kontě jen samé mínusy. Kdo viděl Ptolus (jedno město na víc jak 600 stránek) tak ten ví... a na jeho World of Darkness se těším už jen proto, jak si budou pravověrní WOD fanoušci rvát vlasy :-D=
Nevím přesně Dalcore, koho zahrnuješ do oblasti těch kritizujících pánů, ale zrovna v této diskusi vidím samé známé a tvůrčí tváře.
Chudák tygr to teda slízává dost ostře, ale ona i ostrá a kousavě kritická diskuse má něco do sebe, pokud ji budete brát jako ve své podstatě motivační... kdyby lidi ten článek /event. jiné potvory/ nezajímaly, tak by se o tom nikdo nebavil.
Autorská citace #30
14.2.2007 15:09 - Jerson
Jinak ten tygr je bohovskej, vy ste si nevšimli, jakou má HD a ránu tlapou??Od toho se odvine všechno, co loví (slony) a co si na něj troufne (high level dobrodruzi) :) Fakt nevim, co rejpete.. :)))
Rytíři, právě že jsem si toho nevšiml, protože těm číslíčkům ani za mák nerozumím. Větší jsou lepší, že jo? :-)
Dalcor: nevšilm sjem si že by jste jako zdejší kritici vlastní rukou tvořili, to se to pak kritizuje .... ;-) Dalcore, moje dlouholetá tvorba leží u tebe na disku (pravděpodobně) a čeká na kritiku :-) (Jak říkám, kritizovat není jen tak, i kritika má svá pravidla. A vyžaduje znalosti a čas. Osobně jsem za kritiky svých výtvorů vděčný :-)
Autorská citace #31
14.2.2007 15:28 - Rytíř
Jerson: Přesně tak, je vidět, že tě to d20 stejně naučíme... čim větší, tím lepší! ;)
Autorská citace #32
14.2.2007 16:49 - Alnag
Čím větší, tím lepší. A to je vlastně jediné pravidlo, které je ke zdárnému zvládnutí d20 třeba. :-D
Autorská citace #33
14.2.2007 17:46 - Dalcor
Pánové ten smajlík tam má určitý důvod-ono totiž jelikož nevidíme nadsázku kterou člověk míní musí se zobrazovat smajlíkem. jelikož vás všechny znám vím že sjte ldi tvořivý, teda až an jednoho a tohos and ani poznat nechci... Merline, jak jsem řekl tvoje moudra jsou fakt úžasná. jen tak dál...Těšíms e an další zajímavé přednesy.
Autorská citace #34
14.2.2007 17:53 - Alnag
Dalcor: Touché! :-) Tak to fakt bolelo. Dalcor si to určitě celou dobu chystal, jak nás vyprovokuje k obranné reakci a vyšlo mu to... co?
Autorská citace #35
14.2.2007 18:22 - Dalcor
Jo ;) Tak nějak jsem to tušil.
Autorská citace #36
14.2.2007 21:11 - thief
Teda já koukám, že vám ta šelmička stojí za tak rozsáhlou diskuzi. Já jsem se jí jenom od srdce zasmál, zato to bylo upřímný. To že má parametry zpracovaný podle DnD 3e jsem si všimnul hned a je to v pořádku. 3e nebo 3,5e, to mi je jedno, co potřebuju se z toho dozvím. Údaje přibližující život, chování a boj tohoto tvora je skutečný důvod pobavení. Myslím, že by to šlo shrnout pěkně do jednoho odstavce "Šelma se chová jako usurijský tygr, ale je mnohem větší". To by mi řeklo to samé a stručněji. Pokud chtěl autor zdůraznit nebezpečnost šelmy nebo její zálibu v lovu velkých býložravců (mamuti), tak to tam mohl uvést. Mohl ji ozvláštnit takovými údaji, jako že ji barbarští lovci používají k lovu bílých draků nebo že její sušený penis působí jako elixír věčné hyperpotence. S údaji, které jsou k dispozici potvůrka nepůsobí moc zvláštně a jak tu bylo řečeno, stejně by to mohl být Velký černý tygr žijící v astrálním plánu stínu, Velký pouštní tygr který spořádá tři velbloudy na posezení nebo co já vím Velký páchnoucí tygr vylézající z bažin, který jelikož požírá výhradně treefolky je bíložravý a tudíž dobrodruhům neškodný. Takovým potvorám se mimochodem říká templáty. Suma sumárum mi ta potvora prostě připadla nezajímavá a špatně popsaná. proto to pobavení. Ještě na okraj. Velký tygr napadající velké bíložravce a nebojící se ani medvědů je popsán v jedné příručce, myslím že Frostburn. Říká se mu šavlozubý tygr.
Autorská citace #37
14.2.2007 23:31 - Merlin
Dalcor: no a právě pro to ti to říkám...jsem rád, že ti moje moudra k něčemu jsou...jen tak dál

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014770030975342 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 24 >
ČAS 0.060415029525757 secREMOTE_IP: 34.204.177.148