Pravidla

Gotrek
13.2.2007 14:00
napsal Trampas Whiteman, přeložil Gotrek
Autorská citace #1
13.2.2007 14:00 - Jerson
Tedy - takto podle mě popis zvířete v RPG vypadat nemá - je idět na první pohled, že je to "nestvůra" určená jako kakonenfutr, i když třeba tak vůbec zamýšlena není. Zvláště část "kompletní popis" je dost úsměvná.
Autorská citace #2
13.2.2007 17:16 - Merlin
..hmmm. jak říká Jerson..je to prostě tygr v bílém...myslím, že není problém vytvořit Písečného ( bude mít žlutou hustou srst, která ho bude chránit před horkem) nebo Pralesního( bude mít hustou zelenou srst, která ho bude chránit před pičurkama)....
Autorská citace #3
13.2.2007 17:16 - unknown
Souhlasím s Jersonem... trochu se mi stýská po AD&D MM, kde byla trocha statistik a zbytek stránky popis tvora a informace o něm.
Autorská citace #4
13.2.2007 17:17 - Xeth
Ten unknown jsem já.... Kruci, nějak si to odhlašování musím hlídat. :)
Autorská citace #5
13.2.2007 20:34 - thief
Chacha. Ta potvora mě dostala. Dobrej vtip todleto... :-)
Autorská citace #6
14.2.2007 08:28 - Dalcor
No gents, jak jsem nakoupil tak prodávám. Ovšem vychází tato "stvůra" z trilogie Icewall, to za prvé a za druhé D20/DnD nemá hezké bestiáře jako ADnD. :-)
Autorská citace #7
14.2.2007 09:13 - Jerson
Tak jsem se obával, že budu seřván, protože "toto je klasický popis všech tvorů v příručce ...".
Třeba tam není napsáno, jestli útočí po jednom nebo ve smečce (a v jak velké), pojem "obklíčit kořist" sice něco naznačuje, ale ne vysvětluje ...
Třeba by tam mohlo být, že lovu ze účastní samci i samice, polovina smečky zaujme skytě pozice a druhá polovina se viditelně blíží ke kořisti, kterou se snaží nahnat první skupině, poté vystartování z úkrytu, maximálně po pár skocích musí kořist dostihnout a zakousnout se jí do šíje a strhnout na zem, kde se přidá další jeden nebo dva lovci, zatímco ostatní strhávají další kusy ...
A tak při případném napadení družiny může být tato dosti překvapena, ať zůstane a bude "bojovat" (bude napadena zezadu - nebo taky ne), případně na útěku, že můžou být napadeni všichni nebo větší část skupiny (na rozdíl od útoku vlků, kde to odnese jen ten nejmenší a nejpomalejší, na kterého se vrhnou všichni) ... atd.
-----------
Říkejte mi nespokojený šťoural :-) ale teď jsem si všiml, že je tam napsáno "samotář" a skutečně "pokouší se obklíčit" ... a jsem na rozpacích, jak může někdo samotný obklíčit svou kořist, aniž se tato ožere ak, aby viděla pět tygrů místo jednoho :-))
Autorská citace #8
14.2.2007 09:34 - Dalcor
To spíš bude chyba překladu - podívám se originál, imho je to že ji obejme... A je to popis boje jako jednotlivce - tudíž určitě chyba překladu. A pláčeš na nesprávném místě Jersone. Já ten text pouze přejal, takže si stěžuj na http://forum.dragonlance.com
Děkuji.
Autorská citace #9
14.2.2007 09:39 - Jerson
Nepláču, Dalcore, mě jsou tygři jako takoví vcelku volní, nikdy jsem zvířata proti skupině nepoužil :-)
Autorská citace #10
14.2.2007 09:47 - Dalcor
Pláčeš Jersone, jak jinak to pojmenovat... Jiank díky za vychytání chyby, já si jí nevšiml :((
Autorská citace #11
14.2.2007 10:11 - Jerson
Mluvme přímo, Dalcore - kritizuju a hledám chyby způsobem sobě vlastním :-)
Autorská citace #12
14.2.2007 10:17 - Dalcor
Asi takhle - proč kritizuješ přejatý čláenk tady - já ti s tím nepomůžu - kritizuj originál. Každopádně děkuji ti za najitou chybu, už to opravuju.
je tam "to latch", což přeložím jako "pokouší se strhnou oběť".
Jiank vím že máš úroveň Legendární kritik 20, takže to beru s nadhledem. Škoda že ta kritika čas od času nemá opodstatnění, nebo je úplně zbytečná (příkladem budiž Kaltě klatě na Pragoconu. Ale to je jedno. Kritika nás povznáší k lepším výkonům, že?
Autorská citace #13
14.2.2007 10:18 - Dalcor
Alnagu , pls lze nastavit že bych mohl na D20 upravovat všechny texty? Potřebuji opravit tenhle článek...
Autorská citace #14
14.2.2007 10:22 - Xeth
Dalcor: Nic proti tobě. Hodnotil jsem článek. :)
Bestiář v minulé edici nebyl "hezčí," byl kvalitnější. V 3E a 3.5E mi připadá, že je důležitější jak jde potvora zabít než co je zač a jak a kde žije. A to mi přijde jako velká škoda.
Autorská citace #15
14.2.2007 10:35 - Dalcor
Xeth v pohodě, já to beru. Taky to neberu osobně. Je třeba si uvědomit že tahle stvůra je specificka pro DL, proto je zmiňovaná - jde o to že když někdo povede kampaň na Icewallu, tak tam nebude mít jenom polární medvědy, Ledová stěna a hlavně kontinent hluboko pod ledem je zajímavé prostředí. Bude tam mít stvůru vycházející přímo z DL knih ;)
A propo bestiář pro 2E byl hezčí v celé řadě věcí - jedna z nich je právě tebou zmiňovaný rozšířený popsi. ADnD mám stále raději ;)
Autorská citace #16
14.2.2007 10:51 - Xeth
Dalcor: Jako "hezkost" beru vizuální stvárnění - tedy v případě MM hlavně obrásky nestvůr. A přstože se mi AD&D MM líbí víc kvůli kvalitě popisů, DnD 3.5E je z vizuální stránky lepší... přece jenom potvory vypadají lépe.
K tomu lvu... Je určitě fajn mít víc "domácích" potvor pro jednotlivé settingy i prostředí v nich, s tím naprosto souhlasím. Je jen škoda, že se jednotlivé varianty liší jen barvou kůže. Jiné prostředí dozajista vyžaduje jiný způsob života, lovu, jiné schopnosti/dovednosti. :)
Chápu ale, že s tím nic nenaděláš. :)
Autorská citace #17
14.2.2007 11:18 - Alnag
Dalcor: Ta správa všech článků je jedna z "feature", která ještě není úplně hotová... tak jsem to přehodil na tebe... zatím.
Autorská citace #18
14.2.2007 11:27 - Dalcor
Mimochodem všechny velké kočkovité šelmy (s vyjímkou lvů) loví úplně stejně a liší s jen přizpůsobením těla k terénu. Stejně jako tenhle tygr...Předpokládám že bude mít širší tlapy, hustou kožešinu a bílošedé zbravení. Asi jako lední medvěd se liší od Grizzlyho...
Alnag - díkes, opraveno.
Autorská citace #19
14.2.2007 11:45 - Xeth
Dalcor: Nejspíš jo, ale....
Určitě bude rozdíl mezi tím zvířetem co běhá po stepi a loví gazely a tím co běhá po sněhu (365 dní v roce) a loví třeba tuleně. Nejen ve stavbě těla, ale i v ostatních směrech.
A konec konců jsme ve fantasy a tak se určitě může jednat i o nějakou magical beast podobně jako je tomu v případě Zimního Vlka (Winter Wolf).
Neříkám, že by se měl kopírovat, to v žádném případě, nebo že by to tak mělo být (Magical Beast), ale takováto speciální a relativně hodně specifická kočka by mohla být přece jenom výraznější než jiné HD a bílá kůže. :)
Autorská citace #20
14.2.2007 12:00 - Dalcor
Vítej na Krynnu - minimum MAGICAL BEASTs - Winter Wolf na Krynnu není Tygr Usurijský žije na Sibiři a je akorát větší než Tygr Indický. Prostě je to tygr žijící za polárním kruhem. Lední medvěd přeci také není úplně jinej než medvěd šedý, nebo snad jo?
Autorská citace #21
14.2.2007 12:19 - Xeth
Dalcor: Právě proto jsem psal, že netvrdím, že to tak musí být... záleží na prostředí. Na Krynu vesměs MB nejsou... to je fajn. Není to však pravidlem. Ale i kdyby náš lev měl být jen prosté zvíře, určitě se může výrazně lišit minimálně v některých aspektech. Podobně jako právě ten lední medvěd (a že tam rozdíly jsou ! :) ).
Autorská citace #22
14.2.2007 12:50 - Dalcor
Vždyť se liší - má bílou srst :)
Autorská citace #23
14.2.2007 13:00 - Merlin
at tak či tak, autor původního článku by asi už neměl žádné nestvůry, nebo zvířata tvořit...
Autorská citace #24
14.2.2007 13:28 - Alnag
Chudák autor i překladatel. Jste jim teda vyprášili kožichy. Jako uznávám, že bych si u potvory taky představoval detailnější popis byť vtipnější mi na tom přijde to rozdělení kolonek stručný popis (opravdu hodně stručný) a kompletní popis (opravdu velmi kompletní). Být tam postě jen "Popis" asi by to ani mně ani vás tak nebralo...
Autorská citace #25
14.2.2007 13:30 - Xeth
Alnag: Ten překlad byl docela fajn... až na tu drobnost s obkličováním (já si jí taky nevšiml). :)
Autorská citace #26
14.2.2007 13:38 - Rytíř
No, já si toho všim, mam pocit.. a automaticky sem si řek - hm, asi blbej překlad - a jel dál.. :) Jinak ten tygr je bohovskej, vy ste si nevšimli, jakou má HD a ránu tlapou?? Od toho se odvine všechno, co loví (slony) a co si na něj troufne (high level dobrodruzi) :) Fakt nevim, co rejpete.. :)))
Autorská citace #27
14.2.2007 14:20 - Dalcor
Řekl bych že to je narychlo tvořená stvůra pro dobrodružství - protože si všiměte že je dělané Monster Generátorem :) Proto je tam krátkej popis.
Jinak Tramps je autor například Knightly Orders of Ansalon a je zakládajícím členem Whitestone Councilu. Pořád má na krku méně mínusů než jistý Monte Cook ;) který celou 3,5 vytvořil. Prostě mám povolenéí překládat jeho věci tak překládám. Podívejte se na PrC Rytíř srdce to je také jeho práce. Mimcohodem pánové - nevšilm sjem si že by jste jako zdejší kritici vlastní rukou tvořili, to se to pak kritizuje .... ;-)
Autorská citace #28
14.2.2007 14:42 - Merlin
že ty jsi si Dalcore něčeho nevšiml, to ještě neznamená, že tady nikdo nic nestvořil, nebo netvoří.... mimochodem, nemýlím li se, pak je diskuzní téma od toho aby se diskutovalo a předkládali se různé názory.....nechtěj to dostat do fáze, kdy nikdo nic nesmí říct a pokud ano, musíš mu to schálit a musí to být pozitivní....;-) o tom to je...Diskuze!
Autorská citace #29
14.2.2007 14:55 - Alnag
Chudák Monte Cook, musím se jej zastat, ačkoliv mně jinak spíš pije krev. Jednak na tvorbě 3.5e nepracoval, celá 3.5e je dílem nové generace herních designérů, kteří už se i stydí za to, si dát jména na příručku (čemuž se ale nedivím). MC je zejména autorem DMG 3e a spoluautorem třetí edice jako takové. Ačkoliv DMG v 3e je zrovna docela nedotažená příručka netvrdil bych, že MC má na svém kontě jen samé mínusy. Kdo viděl Ptolus (jedno město na víc jak 600 stránek) tak ten ví... a na jeho World of Darkness se těším už jen proto, jak si budou pravověrní WOD fanoušci rvát vlasy :-D=
Nevím přesně Dalcore, koho zahrnuješ do oblasti těch kritizujících pánů, ale zrovna v této diskusi vidím samé známé a tvůrčí tváře.
Chudák tygr to teda slízává dost ostře, ale ona i ostrá a kousavě kritická diskuse má něco do sebe, pokud ji budete brát jako ve své podstatě motivační... kdyby lidi ten článek /event. jiné potvory/ nezajímaly, tak by se o tom nikdo nebavil.
Autorská citace #30
14.2.2007 15:09 - Jerson
Jinak ten tygr je bohovskej, vy ste si nevšimli, jakou má HD a ránu tlapou??Od toho se odvine všechno, co loví (slony) a co si na něj troufne (high level dobrodruzi) :) Fakt nevim, co rejpete.. :)))
Rytíři, právě že jsem si toho nevšiml, protože těm číslíčkům ani za mák nerozumím. Větší jsou lepší, že jo? :-)
Dalcor: nevšilm sjem si že by jste jako zdejší kritici vlastní rukou tvořili, to se to pak kritizuje .... ;-) Dalcore, moje dlouholetá tvorba leží u tebe na disku (pravděpodobně) a čeká na kritiku :-) (Jak říkám, kritizovat není jen tak, i kritika má svá pravidla. A vyžaduje znalosti a čas. Osobně jsem za kritiky svých výtvorů vděčný :-)
Autorská citace #31
14.2.2007 15:28 - Rytíř
Jerson: Přesně tak, je vidět, že tě to d20 stejně naučíme... čim větší, tím lepší! ;)
Autorská citace #32
14.2.2007 16:49 - Alnag
Čím větší, tím lepší. A to je vlastně jediné pravidlo, které je ke zdárnému zvládnutí d20 třeba. :-D
Autorská citace #33
14.2.2007 17:46 - Dalcor
Pánové ten smajlík tam má určitý důvod-ono totiž jelikož nevidíme nadsázku kterou člověk míní musí se zobrazovat smajlíkem. jelikož vás všechny znám vím že sjte ldi tvořivý, teda až an jednoho a tohos and ani poznat nechci... Merline, jak jsem řekl tvoje moudra jsou fakt úžasná. jen tak dál...Těšíms e an další zajímavé přednesy.
Autorská citace #34
14.2.2007 17:53 - Alnag
Dalcor: Touché! :-) Tak to fakt bolelo. Dalcor si to určitě celou dobu chystal, jak nás vyprovokuje k obranné reakci a vyšlo mu to... co?
Autorská citace #35
14.2.2007 18:22 - Dalcor
Jo ;) Tak nějak jsem to tušil.
Autorská citace #36
14.2.2007 21:11 - thief
Teda já koukám, že vám ta šelmička stojí za tak rozsáhlou diskuzi. Já jsem se jí jenom od srdce zasmál, zato to bylo upřímný. To že má parametry zpracovaný podle DnD 3e jsem si všimnul hned a je to v pořádku. 3e nebo 3,5e, to mi je jedno, co potřebuju se z toho dozvím. Údaje přibližující život, chování a boj tohoto tvora je skutečný důvod pobavení. Myslím, že by to šlo shrnout pěkně do jednoho odstavce "Šelma se chová jako usurijský tygr, ale je mnohem větší". To by mi řeklo to samé a stručněji. Pokud chtěl autor zdůraznit nebezpečnost šelmy nebo její zálibu v lovu velkých býložravců (mamuti), tak to tam mohl uvést. Mohl ji ozvláštnit takovými údaji, jako že ji barbarští lovci používají k lovu bílých draků nebo že její sušený penis působí jako elixír věčné hyperpotence. S údaji, které jsou k dispozici potvůrka nepůsobí moc zvláštně a jak tu bylo řečeno, stejně by to mohl být Velký černý tygr žijící v astrálním plánu stínu, Velký pouštní tygr který spořádá tři velbloudy na posezení nebo co já vím Velký páchnoucí tygr vylézající z bažin, který jelikož požírá výhradně treefolky je bíložravý a tudíž dobrodruhům neškodný. Takovým potvorám se mimochodem říká templáty. Suma sumárum mi ta potvora prostě připadla nezajímavá a špatně popsaná. proto to pobavení. Ještě na okraj. Velký tygr napadající velké bíložravce a nebojící se ani medvědů je popsán v jedné příručce, myslím že Frostburn. Říká se mu šavlozubý tygr.
Autorská citace #37
14.2.2007 23:31 - Merlin
Dalcor: no a právě pro to ti to říkám...jsem rád, že ti moje moudra k něčemu jsou...jen tak dál

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0017209053039551 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.095185041427612 secREMOTE_IP: 3.88.60.5