Pravidla

Dalcor
1.5.2008 12:26
Animované Dragonlance dobrodružství si zasloužilo určitě daleko větší rozpočet. Ale koukat se na něj dá.
Autorská citace #1
1.5.2008 12:26 - Aramon
Tak som film práve dopozeral (s Cz dabingom) a nebolo to najhoršie. Je pravda, že som už videl aj lepšie animované fantasy (Princezna Mononoke, Final Fantasy), ale pozerať sa to dalo. Animácia mi prišla vcelku primeraná, hoci napr. Tika vyzerala dosť "disneyovsky", hudba veľmi pekná a zapadajúca do filmu. Pokiaľ ide o značné krátenie a prestrihávanie - žiaľ, film má len obmedzenú dĺžku. Takže moje súkromné hodnotenie: slušných 7/10. BTW, dúfam, že sfilmujú aj ďalšie časti.
Autorská citace #2
2.5.2008 12:47 - thief
Vzhledem k tomu, že jsem právě dočetl knihu, zajímalo by mě zpracování filmu. Přestože totiž nejsem fanda Dragonlance, příběh mi přijde tak jednoduchý, že hodnocení 3/10 snad nemůže být pravda. Ten film určitě zkouknu, už kvůli Raistlinovi.
Autorská citace #3
5.5.2008 22:32 - sea
Na tento film jsem se dívala se spolubydlící, takže z toho (jako vždy) byla komedie... Mé grafické cítění bylo znásilněno mícháním 2D a 3D (respektive 3D a 4D, pokud počítáte i čas:-)), ale jinak se mi film celkem líbil. :-) Možná proto, že knížky jsem nečetla...^^;
Autorská citace #4
11.5.2008 14:22 - Malabar
Nedavno sem to zmaknul, a ten film se mi libil. Jen me trochu zaskocilo to michani 2D a 3D grafiky, ale na to sem si po chvily zvyknul a neresil to. Ale myslim si ze provedeni jen ve 2D by mi sedlo lip. No je skoda ze takovejch fimu neni vic. Hodnotim * * * (z * * * * *)
Autorská citace #5
14.5.2008 19:13 - unknown
Grafika a animace postav hrozná.Jako by to dělala parta mladejch studentů.Je vidět,že slavná jména v am.dabingu nepomůžou zvednout kvalitu.Jako seriál do studia kamarád dobré,ale jinak nic pro fandy Dragonlance.Bohužel musím říkat jen kiritiku,ale snahu musím ocenit.
Autorská citace #6
16.5.2008 20:25 - unknown
zrovna to studuji po druhé a na grafiku si začínám zvykat,ale co mě opět děsí je cz dabing.Temný les-temno les,zkomolená jména Řekyvana,Sturma ostromeče,Zlatoluny,Bosonožky,Drakoniáni,ˇUtěšín.Měl to překládat někdo povolanější.
Autorská citace #7
16.5.2008 21:39 - Geralt
Ukázky ze soundtracku znějí velmi slušně. Nevíš, Dalcore, jak to bude s jeho dostupností?
Autorská citace #8
19.5.2008 12:31 - Dalcor
Ona existuje verze s českým dabingem?
Tak já ty ukázky ještě neviděl, a co se týče dostupnosti, pánové nejsme obchodní zástupce vydavatele :) Zkuste specializované obchody na soudntracky (na webu jich pár je).
Autorská citace #9
19.5.2008 13:14 - Geralt
Zatím všechny nabízené Dragons of Autumn Twillight jsem viděl i s českým dabingem.
Ukázky lze poslechnout třeba na Amazonu. Snad se soundtrack objeví dřív či později u Nobleknighta za rozumný peníz.
Autorská citace #10
22.6.2008 21:57 - Acheron
Dost mě to zklamalo. Spousta klíčových věcí tam úplně chyběla. Ale pořád lepší něž nic.
Autorská citace #11
29.6.2008 16:43 - Dalcor
Mimochodem na youtube jsem dneksa oběvil Klip k opuštění Qualinestu, docela zajímavé... Máte už někdo soundtrack?
Autorská citace #12
30.6.2008 09:52 - Malfin
Po pravdě s odstupem času se na to dívám lépe než dříve. Spousta věcí - a to důležitých - tam nebyla. Ale to je tak vždy když natočí film cca 90min. tak tam nenacpou 500stran textu tak, aby vyznělo všechno tak jako v knize. Odcenuji aspoň snahu a že se něco takového vůbec udělalo.
Autorská citace #13
3.7.2008 12:54 - Geralt
Nakonec musím uznat, že animace není zase až tak strašlivá. Většina postav hrdinů se po vzhledová stránce vesměs povedla (líbil se mi Sturm a Mluvčí sluncí). Bohužel tenhle dojem sráží použití 3D drakoniánů. Zaprvé vypadají o dost hůř než kreslené postavy, za druhé pak ruší. Zajímalo by mě, co k tomu tvůrce vedlo.
Za vyzdvihnutí určitě stojí povedený hudební doprovod a slušné hlasové obsazení (takové jsem si zhruba u knižních hrdinů představoval, Kiefer Sutherland jako Raistlin nezklamal) - mám tedy na mysli původní anglický, český jsem neslyšel.
Srovnání s knížkou - vždycky ošidná věc. Přinejmenším další půlhodinu by si film ještě zasloužil. Divák by to zkousnul a aspoň by nemusel být závěr takový horempádový. Možná to byl záměr, udělat konec co nejdramtičtější (ve smyslu přeskočení těch neakčních sekvencí), ale řekl bych, že fanouškům Dragonlance by nevadilo menší zvolnění (jako v knize).
Jsem zvědavý, jestli se objeví i Draci zimní noci.
Autorská citace #14
7.7.2008 10:49 - silvar
ja si to teda stahl jako fanda cele serie jsem to chtel videt,a musim rict ze nejsem zklamany,linie se drzela skvele jo film byl kratky ale co uz,ale jinak takovy oddech od vsech te novych filmu,me se to fakt libilo,teda podle me nej byl jasne sotek,byl uplne presny proste Tas frajer...
Autorská citace #15
10.7.2008 21:26 - Dalcor
No já bych neřekl že se to nějak dobře drželo linie. Zvláště konec byl teda dost zoufalý.
Autorská citace #16
11.7.2008 09:35 - Malfin
Konec mě zarazil taky...
Autorská citace #17
11.7.2008 11:29 - Geralt
První kniha přepracováním ještě ušla. Jenže potíž nastala, když na druhou knihu (od opětovného návratu Útěšína po Pax Sarkas) zbyla sotva nějaká půlhodina, což je zoufale málo.
Nevím jestli to byl záměr, nedbalost (špatné rozvržení) nebo prostě nedostatek peněz. Každopádně nadšený jsem teda nebyl.
Autorská citace #18
21.9.2008 20:00 - unknown
souhlas s autorem článku, je to velké zklamání :/ Opravdu jediná pozitivní věc je soundtrack...
Autorská citace #19
14.2.2009 14:46 - Magus
Koukal jsem se nanej jen protohle: soundtrack , pribeh! jinak to stalo za nic hodne Dulezitych veci tam chybelo a byl videt nedostatek penez=nedotazena grafika atd.
Autorská citace #20
17.3.2009 23:10 - Geralt
Když již byla řeč o soundtracku - jednu ukázku najdete zde: Qualinesti Hymn, jeden z nejpovedenějších kousků celého alba.
Dokonce i s překladem Tracyho textu z qualineštiny.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.00094699859619141 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.07780385017395 secREMOTE_IP: 54.87.17.177